Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Nevşehir’de

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Nevşehir’de incelemelerde bulundu.
Bakan Yardımcısı Dursun’a, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici eşlik etti.
Nevşehir de ilk olarak Hacıbektaş İlçesinde, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley ve Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer eşliğinde Hacıbektaş Veli Külliyesini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun burada yaptığı incelemelerinin ardından Nevşehir Millet Kütüphanesine geçerek burada da incelemelerde bulunarak hizmetler hakkında bilgi aldı.
Ayrıca Bakan Yardımcısı Dursun, Türkiye genelinde başlatılan ve her ilde açılacak olan Millet Kıraathanesi kapsamında Nevşehir’de de kuruluş aşamasında olan Millet Kıraathanesinin fiziki durumu ve hizmet şekilleri hakkında incelemelerde bulunup, bilgiler alarak konu ile ilgili talimatlarda bulundu.
Daha sonra Uçhisar Museum Hotel de düzenlenen yemeğe Bakan Yardımcısı Dursun, Nevşehir Vali Vekili Ahmet Soley, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mazhar Bağlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici katıldı.
Vali Vekili Soley, Bakan Yardımcısı Dursun’a kendilerini Nevşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ziyaretin anısına Kapadokya yöresine ait el sanatlarından olan çini işlemeli tabak ve Hitit Halkalı takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir